Hortensje bukiet ślubny – wspaniałe pomysły

Hortensje są i zawsze będą ulubieńcem, jeśli chodzi o kwiaty ślubne. Są bujne i wspaniałe i stanowią idealną opcję dla prawie każdego stylu ślubnego – od romantycznego po formalny, nowoczesny, a nawet rustykalny. W sezonie letnim hortensje występują w różnych odcieniach i kształtach. Standardowa hortensja, którą większość ludzi zna, byłaby biała lub niebieska, ale zielone, różowe, czerwone, a nawet fioletowe płatki to tylko niektóre z dostępnych odcieni.

 

Hortensje bukiet ślubny – pomysły

Hortensja idealnie pasuje do klasycznej panny młodej. Chociaż historycznie znane są z bardziej preppowego wyglądu, pomysłowo zaaranżowane na wiele tradycyjnych ślubów wpisują się w najnowsze trendy. Hortensje bukiet ślubny z tych kwiatów można ułożyć na różne sposoby. Poniżej kilka pomysłów na różne aranżacje.

 

Zbierz własne kwiaty

Nie możemy wymyślić czegoś o wiele bardziej sentymentalnego, jeśli chodzi o kwiaty, niż coś ręcznie zbieranego. Panna młoda może wybrać coś zupełnie niestandardowego: bukiet zerwany prosto z pól kwiatowych! Hortensje, lawenda, róże ogrodowe i gałązki zieleni sprawią, że wszystko będzie wyglądać bujnie i świeżo.

 

Mniej znaczy więcej

Idealny na wiosnę, bukiet hortensji może zostać doskonale zaakcentowany różowymi piwoniami. Rozmiar potwierdza, że ​​czasami mniej znaczy więcej, nawet przy dużym rozkwicie, takim jak hortensje.

 

Biel ponad wszystko

Kiedy używamy hortensji w bukietach, zazwyczaj umieszczamy je na niskim poziomie i pozwalamy innym kwiatom unosić się nad nimi. Wyraźny, czysty i niezwykle tradycyjny bukiet jest wspaniały z hortensjami, różami, piwoniami i liliami- wszystko w idealnym odcieniu bieli.

 

Idź nowocześnie

Nowoczesne i pomysłowe, biało-miedziane bukiety druhen udowadniają, że hortensje mogą wykraczać poza tradycyjny styl! Hortensja połączona z chryzantemami z malowanymi liśćmi będą wyglądać nowatorsko.

 

Użyj różnych tekstur

Delikatna koronkowa hortensja naprawdę nadaje piękną teksturę każdemu bukietowi. Idealny na wesele w ogrodzie, mieszaj miękkie kwiaty, takie jak róże ogrodowe i hortensja z cyniami i innymi kwiatami.

 

Wybierz uzupełniające się kwiaty

Zmień to i niech hortensje będą uzupełnieniem innych odważnych kwiatów. Hortensje świetnie sprawdzają się w projektach w stylu europejskim, więc inne kwiaty, które nadają się do tej zebranej i pełnej estetyki, dobrze się sprawdzają. Możesz stworzyć piękny bukiet pełen hortensji, jaśminu i driakwi, który sprawdzi się na romantyczne zaślubiny.

 

Dodaj akcent różu

Barwione kwiaty są ostatnio bardzo popularne, więc można też znaleźć barwione hortensje! W równych częściach romantyczny i zabawny, różowy bukiet pełen hortensji i ogrodowych róż wywrze wrażenie na każdym gościu.