Jaki garnitur wybrać na ślub i jak dobrać krój do sylwetki?

Kiedy czeka Cię jedno z najważniejszych wydarzeń w Twoim życiu – ślub, zapewne myślisz przede wszystkim, o tym, jaki najmodniejszy garnitur na ślub wybrać. Jaki fason i krój będą odpowiednie dla Ciebie i na jaki kolor się zdecydować? Przeczytaj artykuł i skorzystaj z praktycznych porad!

Garnitur na ślub – jaki fason i krój

Model ślubny garnituru powinien być przede wszystkim dopasowny do Twojej sylwetki. Jeśli jesteś bardzo szczupły, wybierz ten o kroju slim fit. Jeżeli zaś masz nadmiarowe kilogramy możesz zdecydować się garnitur na ślub w fasonie smokingowym, gdzie kołnierz marynarki charakteryzuje się połyskiem. Moda ślubna daje Ci również możliwość doboru różnych dodatków. Poszetka lub bukiecik żywych kwiatów muszą komponować się z całością stylizacji i nawiązywać do stylizacji panny młodej.

Garnitury ślubne – czy kolor ma znaczenie?

W zależności od tego, w jakim stylu ma być ślub powinieneś wybrać pasujący kolor. Czerń uchodzi za bardzo elegancką i jest najczęściej wybieraną barwą. Gdy Twoja uroczystość odbywa się latem lub wiosną, możesz kupić garnitur na ślub w modnym, wrzosowym kolorze. Najmodniejszy garnitur na ślub może mieć też delikatne prążki – to idealny pomysł na ślub i wesele w stylu retro. Gdy planujesz zakup garnituru powinieneś go przymierzyć. Jeśli kupujesz online, pamiętaj, że nawet najmodniejszy garnitur na ślub, gdy jest niedopasowany do sylwetki, prezentuje się niekorzystnie, dlatego warto odesłać nieodpowiedni model i wybrać coś innego, w czym będziesz nie tylko wyglądał fantastycznie, ale i poczujesz się zupełnie swobodnie.