Dla kogo porady jak schudnąć przed ślubem

Ślub dla narzeczonych to bardzo ważna chwila w życiu, do której przygotowania trwają kilka lub kilkanaście miesięcy. Oprócz wszelkich formalności i wyboru obrączek konieczny jest wybór stroju na dzień zawarcia małżeństwa. W ten uroczysty dzień zarówno para młodych jak i wszyscy goście chcą wyglądać idealnie. Dlatego też wszyscy, po poznaniu daty ślubu zaczynają zastanawiać się jak schudnąć przed ślubem.

Dieta odchudzająca dla panny młodej

Dla panny młodej dieta ma duże znaczenie, gdyż nie tylko pozwoli jej stracić zbędne kilogramy, ale także oczyści organizm i sprawi, że będzie piękna i olśniewająca w dniu ślubu. Z tego powodu dieta przed ślubem dla panny młodej powinna obfitować w witaminy i składniki mineralne(poprawiające kondycję skóry, włosów i paznokci). Aby zobaczyć efekty takiej diety konieczne jest rozpocząć jej stosowanie co najmniej miesiąc przed tą ważną uroczystością. Odchudzanie na ostatnią chwilę jest niewskazane z uwagi na względy zdrowotne oraz konieczność wcześniejszego dopasowania sukienki.

Jak powinna wyglądać dieta przed ślubem?

Odpowiedzią na pytanie jak schudnąć przed ślubem jest dieta zróżnicowana z ujemnym bilansem kalorycznym. Każdy posiłek powinien dostarczać białek, tłuszczów i węglowodanów. W diecie przedślubnej warto postawić na warzywa, które dają na dłużej uczucie sytości(dzięki zawartości błonnika).Na zmniejszenie łamliwości paznokci i poprawę kondycji włosów należy włączyć do diety:

  • rzodkiewki,
  • kalarepę
  • i seler.

Natomiast lepiej jest zrezygnować z warzyw wzdymających takich jak kalafior, brokuł, kapusta czy brukselka. Z kolei owoce warto zjadać przed południem, aby spalić w ciągu dnia cukry w nich zawarte. W diecie przed ślubem nie może również zabraknąć orzechów, pestek słonecznika i dyni czy migdałów. To właśnie one zawierają minerały niezbędne dla mocnych włosów i promiennej cery. W diecie bardzo ważne jest też nawodnienie organizmu, które zapewnia dobrą przemianę materii. Każdego dnia trzeba wypijać co najmniej 2 l płynów dziennie(np. wody mineralnej, zielonej herbaty czy soków warzywnych). Wodę najlepiej jest pić na pół godziny przed posiłkami, co szybciej zapewnia uczucie sytości.

Jakich metod na odchudzanie nie stosować przed ślubem?

Przed ślubem nie powinno stosować się głodówek i reżimowych diet, które miałyby zapewnić szybki spadek masy ciała. Tymczasem takie sposoby zapewniają wygłodzenie, odwodnienie, pogorszenie stanu cery, włosów, efekt jo-jo, a być może też chorobę. W trakcie diety przed ślubem warto zrezygnować z niektórych tuczących produktów jak:

  • alkohol,
  • produkty przetworzone(np. gotowe dania, chipsy),
  • cukier.