Jakie wybrać piosenki dla rodziców na ślub?

Ślub to spore wydarzenie dla młodych, ale także ich rodzin. To rodzice przeżywają odejście dzieci z domu rodzinnego. Natomiast dzieci w trakcie przygotowań do ślubu powinny pomyśleć o wybraniu piosenki dla rodziców w ramach podziękowań. Wybór odpowiedniej piosenki dla rodziców to okazanie szacunku względem rodziców.

Jaka powinna być piosenka dla rodziców?

Zwykle przy wyborze piosenki dla rodziców młodzi decydują się pozostać przy sprawdzonych propozycjach. Takich jak:

  • „Cudownych rodziców mam” Urszuli Sipińskiej,
  • „Podziękowania dla rodziców” zespołu Cliver,
  • “Radość najpiękniejszych lat” Anny Jantar,
  • „Dni, których jeszcze nie znamy” Marka Grechuty.

Piosenki dla rodziców ślub na pewno urozmaicą i oddadzą atmosferę uczuć. Piosenki dla rodziców to wyrażenie wdzięczności za wszystko co zrobili dla swoich dzieci. Wybierając taką piosenkę warto wziąć pod uwagę także gust rodziców, to, co lubią, czego słuchają i chcieliby wysłuchać jako piosenki dla rodziców ślub to jedyna okazja, gdy można wobec zebranych gości wyrazić wdzięczność wobec rodziców. Bez piosenki dla rodziców ślub nie będzie pełny. Przy wyborze piosenki warto także zwrócić uwagę na to, czy słowa w niej pojawiające się przekaże rodzicom to, co chcą powiedzieć młodzi swoim rodzicom. Bez piosenki dla rodziców ślub może się odbyć, gdy życzą sobie tego rodzice. Wtedy wdzięczność rodzicom można okazać w inny sposób np. zapraszając ich na kolację kilka dni po uroczystości weselnej lub podziękować im po błogosławieństwie rodziców, a jeszcze przed ceremonią zaślubin.

Co z piosenkami w obcych językach?

Chcąc wybrać piosenkę dla rodziców w języku obcym warto zastanowić się czy rodzice znają język na tyle dobrze, by zrozumieć jej tekst. Do piosenek obcojęzycznych wybieranych dla rodziców zalicza się:

  • „What a Wonderful World” Louis Armstrong,
  • „My Father’s Eyes” – Eric Clapton,
  • czy „Love is all around” – Wet Wet Wet.

Są to piosenki bardzo znane i większość osób potrafi zrozumieć tekst. Zresztą zawsze można przetłumaczyć rodzicom tekst danej piosenki, aby nie mieli wątpliwości co do intencji dzieci.

Czy warto kierować się modą przy wyborze piosenki dla rodziców?

Wybierając odpowiednią piosenkę dla rodziców w ramach podziękowań nie warto kierować się modą czy popularnością danego utworu. Wybrana piosenka powinna przemawiać zarówno do rodziców jak i młodej pary. Możliwy jest wybór utworu, który jest bardzo osobisty dla rodziców czy danej rodziny. Piosenka dla rodziców to okazja do zatańczenia z nimi w kole oraz do wręczenia im przygotowanych wcześniej prezentów. Wybierając piosenkę warto przeanalizować jej treść i wybrać tą, która najlepiej odda odczuwane uczucia.