Jakie są ślubne gadżety?

Wesele i ślub są bardzo szczególnym dniem dla młodych. Jednak na pewno nie wszyscy zdają sobie sprawy z tego, ile tak naprawdę Młodzi mają spraw do załatwienia. Jest tego naprawdę sporo. Zaczynając od rezerwacji Sali, a kończąc na zamówieniu tortu i usług florystyki, aby wystroiła kościół i salę weselną. W niektórych miejscach młodzi sami muszą dekorować salę. Czyli jak widać dochodzi dodatkowo sprawa do upilnowania. Chodzi o dekorację ścian, krzeseł, stołów i innych elementów. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić jakie najlepiej wykorzystać ślubne gadżety. Bez nich oczywiście sala będzie nudna, niekompletna. Każdy wie, że dekoracje i gadżety są bardzo ważne. To one wprowadzają romantyczny, niepowtarzalny klimat do Sali.

Ślubne gadżety

      Na początku warto zaznaczyć, iż tego typu gadżety są naprawdę potrzebne. Są niezbędnym elementem. Nie od dzisiaj wiadomo, że wesele zazwyczaj kojarzy się wszystkim z pięknym, odświętnym wystrojem, bielą oraz z dość uroczystym nastojem. Żeby tak właśnie było i goście byli zadowoleni, to właśnie Młodzi muszą przygotować i zadbać o atrakcje dla gości. Jeśli chodzi o gadżety to najpopularniejszymi jakie można spotkać w sklepach są oczywiście:

  1. Baner ślubny – Tego typu banery są bardzo popularne. Wykonywane są zazwyczaj na zamówienie. Mogą być one różnej wielkości. Można je powiesić gdzie tylko Para Młoda zechce, czy to wewnątrz Sali czy nawet w ogrodzie. Najczęściej umieszczane są na nim zdjęcia Pary Młodej i data ślubu.
  2. Stół dla młodych – Ten stół powinien wyróżniać się spośród innych. W końcu usiądą przy nim Państwo Młodzi. Można na nim umieścić wycinane z drewna inicjały imion Młodych lub drewniany napis określający nazwisko Młodych.
  3. Pudełko na koperty – Tego typu gadżet jest coraz bardziej popularny i najczęściej stosowany. Zazwyczaj są one albo wykonane z kartonów albo z drewna. Te drewniane są bardziej wytrzymałe. Na nie możemy nakleić naklejkę z imionami i datą ślubu Młodej Pary. Tego typu produkt znacznie ułatwia organizację. Zazwyczaj trzymany jest przez Świadka.
  4. Winietki lub tablica z usadzeniem gości – Tego typu produkty znacznie ułatwiają organizację. Ponadto pomagają uniknąć niepotrzebnego zamieszania. Niektórzy wolą mieszać rodziny przy stołach, a jeszcze inni wolą, aby rodzina była posadzona oddzielnie, a przyjaciele i znajomi oddzielnie. Warto zrobić to w takim samym stylu jak zaproszenia ślubne i pudełko na koperty.
  5. Księga gości – To gadżet, który może być świetną pamiątką dla Młodych. Może być w formie żartobliwej. Jednak popularne są takie z pustymi kartkami, gdzie goście sami będą mogli napisać życzenia.
  6. Naklejki na alkohol – To fajny gadżet. Warto je mieć. Umieszcza się na nich przeważnie albo imiona i datę ślubu Młodych albo to plus jakieś śmieszne życzenia dla gości. Warto, aby były zrobione w stylu zaproszeń na wesele i innych gadżetów typu winietki.
  7. Upominki dla gości – To jest obowiązkowy upominek. To podziękowanie w zamian za przybycie na tą piękną uroczystość. Może to być buteleczka z nalewką, magnesy czy pierniczki. Tutaj forma jest dowolna.
  8. Podziękowania dla rodziców i świadków – Prezent dla tych osób jest szczególny. Wszystko dlatego, że pełnią oni w tym uroczystym dniu także ważną rolę. Może to być skrzynka na alkohol, kosz ze słodyczami, statuetka  i wiele innych.

Jak widać gadżetów jest sporo. Dlatego warto zastanowić się na nimi i wybrać te, które będą nam odpowiadać.