Wątpliwości przed ślubem – co je powoduje?

Dwoje ludzi spotykających się w imię miłości nie jest łatwym wyczynem. Oboje macie różne pochodzenie, pomysły i poglądy na życie. W związku z tym na pewno pojawią się wątpliwości dotyczące małżeństwa, zwłaszcza tam, gdzie widać czerwone flagi. Zadajesz sobie pytanie, czy by cię oszukiwał, bił, tracił zainteresowanie tobą itp.

Każda rozsądna osoba bierze ślub z nadzieją, że to na całe życie. Dlatego rozsądnie jest rozstrzygnąć wszystkie wątpliwości ślubne przed zobowiązaniem na całe życie. Niektóre mogą być podstawowe, a inne poważne. Ale bez względu na twoje wątpliwości przed ślubem, rozbiliśmy wszystko, aby ci pomóc.

 

Czy wątpliwości przed ślubem są normalne?

Wątpliwości dotyczące małżeństwa są normalne, zwłaszcza w dzisiejszym świecie. Wskaźnik rozwodów, morderstw małżeńskich, przemocy domowej, niewierności i innych jest najwyższy. Chcesz wiedzieć, że poślubiasz kogoś, kto sprawi, że ta wieczna podróż będzie tego warta.

 

Różnica między wątpliwościami małżeńskimi a wątpliwościami dotyczącymi związku

Małżeństwo i związki partnerskie są dość wyjątkowe, stąd obawy są inne. Zobacz różnice i jak sobie z nimi radzić. W związku nie ma jeszcze zobowiązania prawnego, podczas gdy małżeństwo jest już prawnie związane. Łatwo jest odejść od wątpliwości i czerwonych flag w związkach, ale małżeństwo będzie wymagało interwencji i należytego procesu. Jednak oba mogą budzić wątpliwości. Na przykład możliwość, że twój partner może iść do kogoś innego, może wywołać wątpliwości w związku. Ale w małżeństwie pojawiają się problemy z satysfakcją seksualną, brakiem kontaktów z rodziną, porównaniami po porodzie itp.

Rozwiązaniem jest tutaj komunikacja, kompromis i zaufanie. Porozmawiaj ze swoim partnerem i miej nadzieję, że jest uczciwy. Zaufaj słowu i zgódź się na zdrowy kompromis. Bądź najlepszą wersją siebie i zachowaj wiarę.

 

Porównania i wątpliwości

Jedną z największych przyczyn wątpliwości w małżeństwie jest porównanie. Przyjrzyjmy się niektórym z nich.

 

Porównywanie współmałżonka z inną osobą

Porównywanie współmałżonka do innej osoby nie tylko wzbudzi wątpliwości, ale także podważy ich samoocenę. Na przykład widzisz mężczyznę w garniturze, wyrzeźbionego, albo mężczyzna widzi wysportowaną kobietę na siłowni i porównuje. To jest złe! Ludzka wyjątkowość tkwi w naszych różnicach, więc nie możemy wszyscy być tacy sami. Jeśli kochasz kobietę na siłowni, zaproś żonę na siłownię. Jeśli kochasz mężczyznę w ładnych garniturach, kup je dla swojego mężczyzny.

Jako współmałżonek bądź świadomy, aby wzmacniać mocne strony partnera, jednocześnie pracując z nim nad jego słabościami. Nikt nie ma tego wszystkiego razem.

 

Porównywanie waszego małżeństwa z innymi

Początkiem nieudanego małżeństwa jest porównanie, ponieważ to zabójca radości. Chcesz ślubu na miejscu lub kobiety, która daje ci śniadanie do łóżka, ponieważ robi to żona twojego przyjaciela? Czy chcesz 18-karatowego pierścionka z brylantem na każdą rocznicę, ponieważ mąż twojego przyjaciela robi to samo dla swojej żony? Może to prowadzić do wątpliwości i późniejszych kłótni.

Zadowolenie i zrozumienie jest tutaj zasadą przewodnią. Zrozum, że twoje preferencje różnią się od twoich możliwości finansowych. Po drugie, chodzi o Ciebie i Twojego partnera, a nie o Twoich przyjaciół czy rodzinę. Dobre samopoczucie, komfort, spokój i ochrona partnera powinny być ważniejsze od przyjemności materialnych. Kiedy to zrozumiesz, nastąpi zadowolenie.