Przed przyszłymi małżonkami staje wiele zadań, które trzeba wykonać, aby dzień ślubu i wesela był naprawdę wyjątkowy. Wśród tych zadań jest wybór odpowiedniej piosenki na podziękowanie dla rodziców. Wiele par młodych decyduje się na wspólny taniec z rodzicami, jest to nie tylko sposób na podziękowanie, ale także pewien symbol. Jaka piosenka na wesele dla rodziców sprawdzi się najlepiej? Kilka dobrych propozycji znajdziesz w kolejnych akapitach niniejszego artykułu. Zachęcamy do lektury.
Piosenka na wesele dla rodziców – kilka dobrych propozycji
Istnieje wiele utworów, które świetnie nadają się na wspólny taniec młodych z rodzicami podczas wesela. Oto kilka propozycji godnych Twojej uwagi:
- „Ten cudowny dzień”, Wieża Ciśnień,
- „Hallelujah”, Jenny,
- „Rodzinny dom”, Akcent,
- „Podziękowanie dla rodziców”, Mig,
- „Niebo z moich stron”, Czerwone Gitary,
- „Daddy’s Hands”, Holly Dunn,
- „Dla mamy”, Kortez,
- „Prywatna Madonna”, Ania Wyszkoni,
- „Walc dla rodziców”, Bayer Full,
- „Tylko Wy, Rodzice”, Bajery.
Podane tutaj propozycje to tylko niektóre z wielu możliwości. Wybierając utwór na podziękowanie warto pamiętać o rodzinnych charakterach i preferencjach. Jak wybrać idealną piosenkę na weselny taniec młodych i rodziców? Kilka wskazówek na ten temat znajdziesz poniżej.
Utwór na podziękowania dla rodziców – kilka ważnych informacji
Każda rodzina jest inna, należy o tym pamiętać wybierając utwór na wspólny taniec weselny młodych i rodziców. Jeśli chcesz oszczędzić łez wzruszenia, warto postawić na wesołe utwory. Jeśli zaś lubicie się wzruszać, dobrze sprawdzą się znane piosenki sentymentalne. Są także takie rodziny, które mają niebanalny humor i lubią ciekawe rozwiązania. W przypadku takich rodzin dobrze sprawdzą się wesołe piosenki lub utwory w stylu disco polo.
Gdy już wybierzecie piosenkę na podziękowania dla rodziców, trzeba przekazać te informacje osobom zajmującym się oprawą muzyczną wesela. Warto zapytać, czy lepszym wyjściem okaże się puszczenie utworu oryginalnego, czy zespół może wykonać utwór samodzielnie. W przypadku drugiej opcji można liczyć na nową i być może ciekawą interpretację utworu muzycznego. Jeśli nie boicie się eksperymetnów, warto zaufać orkiestrze.
Warto pamiętać, że podziękowania to nie tylko wspólny taniec, ale także prezent. Kiedy wykonać taniec? Zaraz po wręczeniu rodzicom prezentu i słownym podziękowaniu. Taka kolejność jest stosowana najczęściej i sprawdza się bardzo dobrze.