Zadania świadka – o tym musisz pamiętać

Rola świadka jest bardzo ważna. Powinien być on wsparciem dla pana młodego, a także znać swoje najważniejsze zadania w dniu ślubu i wesela. W tym artykule znajdziesz najważniejsze informacje na ten temat, dzięki czemu świadkowanie będzie dla Ciebie łatwiejszym zadaniem. Zapraszamy do lektury.

Zadania świadka

Jakie są zadania świadka? Takie pytanie zadaje sobie każdy, kto ma wcielić się w tę rolę. Oto kilka najważniejszych zadań, które będą do Ciebie należeć podczas ślubu i wesela, a także przed uroczystością:

  1. Organizacja wieczoru kawalerskiego – jest to pierwsze ważne zadanie każdego świadka. Oczywiście każdy pan młody ma inne zdanie, a więc warto wcześniej ustalić, kto ma zająć się organizacją wieczoru kawalerskiego. Jeśli pan młody chce, aby zajął się tym świadek, pamiętaj, aby wybrać sposób imprezowania, który będzie odpowiadał panu młodemu.
  2. Pomoc w poszukiwaniu stroju dla pana młodego – wybór odpowiedniej kreacji na ślub i wesele to kolejne ważne zadanie świadka. Pamiętaj, że tutaj ważna jest szczerość. Jeśli przyszły pan młody nie wygląda dobrze w jakimś zestawie, powinieneś mu o tym powiedzieć.
  3. Przygotowania przed uroczystością – w dniu ślubu powinieneś wcześniej pojawić się w domu pana młodego, aby pomóc mu w przygotowaniach przed uroczystością. Jeśli pan młody jest zestresowany, postaraj się rozładować napięcie. Bądź dobrym wsparciem, a na pewno pan młody lepiej poradzi sobie ze stresem przed ślubem.
  4. Zadbaj o ważne aspekty – upewnij się, że pan młody nie zapomniał o dowodzie osobistym, pamiętaj również o dostarczeniu obrączek. Postaraj się zadbać o najważniejsze aspekty, aby być dobrym wsparciem dla pana młodego w tym szczególnym dla niego dniu.
  5. Opieka nad prezentami – to na świadku i świadkowej ciąży ten obowiązek. Warto zadbać o miejsce na koperty, świetnym rozwiązaniem jest ozdobna skrzynka. Gdy wszyscy goście już pogratulują młodej parze, zadbaj o to, aby prezenty i koperty znalazły się w bezpiecznym miejscu. Najlepiej sprawdzi się pokój państwa młodych.
  6. Dbanie o gości weselnych – świadkowie powinni dbać o to, aby goście weselni czuli się dobrze i komfortowo. Warto pomóc im w odnalezieniu miejsc, służyć pomocą, gdy ktoś szuka toalety lub miejsca na zapalenie papierosa. Świadek powinien mieć oczy dookoła głowy przez całą weselną imprezę.
  7. Oczepiny – świadkowie zajmują się zaproszeniem gości do zabawy, a także czuwają nad przebiegiem oczepinowych konkurencji. Ważna jest dobra postawa, a także szczery uśmiech, który zostanie uwieczniony na zdjęciach i filmie.

Zakończenie

Świadek ma wiele ważnych zadań przed ślubem, w jego trakcie a także na sali weselnej. Niewątpliwie jest to rola dla kogoś dobrze zorganizowanego i umiejącego zapanować nad stresem. Warto przygotować sobie listę zadań, aby nie zapomnieć o czymś ważnym.