Wzruszający ślub

Wiadomo, że ślub i wesele samo w sobie jest bardzo ważnym wydarzeniem. Dlatego też Młodzi robią wszystko, aby ten dzień był bardzo wzruszający i wyjątkowy. Przed uroczystością jednak muszą załatwić bardzo dużo spraw  i dopiąć je na ostatni guzik, aby to wszystko się odbywało tak jak należy. Cały dzień ślubu zazwyczaj oparty jest na tylko i wyłącznie wzruszających momentach i wyjątkowych emocjach. Jednak takim bardzo szczególnym momentem, który jest dla wielu najważniejszy jest chwila wypowiedzenia sakramentalnego “tak”. To wtedy najczęściej płyną łzy wzruszenia zazwyczaj u matek Państwa Młodych i u babć. Kobiety są bardziej wyczulone na tego typu momenty i częściej się wzruszają niż mężczyźni. Jednak w tym dniu jest naprawdę sporo momentów, gdy ukradkiem wycieramy łzy wzruszenia. Warto zaznaczyć, iż nie ważne czy jest to ślub kościelny czy cywilny. Każda składana przysięga małżeńska jest wzruszająca. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić jak zorganizować wzruszający ślub. Podczas takich uroczystości wyrażacie nie tylko swoją miłość, ale także deklarujecie wieczne oddanie, mając za świadków najważniejszych ludzi w waszym życiu.

Wzruszający ślub

Jak wcześniej było wspomniane, uroczystość zaślubin jest sama w sobie wzruszająca. Jednak Młodzi mogą dodać coś, co jeszcze bardziej sprawi, że ślub okażę się poruszający. Można wygłosić własnoręcznie napisane przysięgi małżeńskie. Jest to dość popularne zjawisko. Zamiast tradycyjnych słów powtarzanych za księdzem, warto dodać także coś od siebie, co płynie prosto z naszego serca. Słowa przysięgi, które zostały napisane przez każde z nowożeńców powinny być wyjątkowe, osobiste i jedyne w swoim rodzaju. Każdy ma inną wrażliwość, więc docenia coś innego u tej swojej ukochanej osoby.

Jeśli ktoś pochodzi z małej miejscowości, gdzie każdy każdego zna to fajnie poprosić znajomego księdza o poprowadzenie mszy ślubnej. Będzie mógł wygłosić bardzo osobiste kazanie, które być może przedstawi historię miłości Państwa Młodych. To także bardzo wzruszający moment.

Kolejnym elementem, który sprawi, że ślub będzie jeszcze bardziej magiczny jest zorganizowanie osoby, która będzie śpiewała w kościele różne pieśni. Zwłaszcza takie, które także opowiadają o miłości. Dzięki temu sprawimy, że ludzie będą mieli łzy w oczach. Czasami zdarza się, że rodzeństwo Młodych lub ktoś równie bliski decyduje się samodzielnie zaśpiewać utwór, zadedykowany specjalnie dla Młodych. Zarówno Młodzi jak i rodzice będą zachwyceni taką niespodzianką.

Jeśli ktoś planuje stworzyć jeszcze bardziej wzruszające momenty na własnym ślubie to jak najbardziej powinien pomyśleć o wyżej wymienionych momentach.