Gdzie nosić pierścionek zaręczynowy po ślubie? Kilka propozycji

Pierścionek zaręczynowy to ważna ozdoba, która ma wielką wartość sentymentalną. Narzeczona nosi go na palcu dumnie, pierścionek przypomina jej o bliskiej osobie i jej miłości oraz oddaniu. Co jednak zrobić z pierścionkiem zaręczynowym po ślubie? Warto wciąż nosić go na palcu. Poniżej znajdziesz informacje na temat tego, gdzie nosić pierścionek zaręczynowy po ślubie. Zapraszamy do lektury.

Gdzie nosić pierścionek zaręczynowy po ślubie?

Wiele pań zastanawia się, gdzie należy nosić pierścionek zaręczynowy już po zawarciu związku małżeńskiego. Niektóre panie decydują się schować go w miejsce przechowywania innej biżuterii, a inne panie chcą wciąż nosić pieścionek zaręczynowy już po ślubie. Okazuje się, że drugie rozwiązanie jest dobre i warto je zastosować. Pieścionek zaręczynowy to bowiem bardzo ważny symbol, a także piękna i niebanalna ozdoba.
Przed ślubem, zaraz po zaręczynach, pierścionek powinno zakładać się na palec serdeczny prawej dłoni. Warto wiedzieć, że jest to zwyczaj praktykowany głównie w Polsce. W wielu krajach pierścionek zaręcznowy nosi się na lewej dłoni. Jeśli chodzi o Polskę, zwyczaj noszenia pierścionka na prawej dłoni wynika ze starych zwyczajów, a także pewnych zdarzeń historycznych. Tak naprawdę każdy może podjąć decyzję samodzielnie. Pierścionek zaręczynowy warto nosić w taki sposób, jaki okazuje się dla kobiety najwygodniejszy.
Obrączkę zakłada się na palec serdeczny prawej ręki. Jeśli do tej pory nosiłaś w tym miejscu pierścionek zaręcznowy, na pewno zastanawiasz się, co zrobić z nim po ślubie? Warto pamiętać, że w wielu przypadkach obrączkę i pierścionek można nosić na jednym palcu. Jeśli wygląda to estetycznie i jest wygodne dla kobiety, taka opcja wydaje się najlepsza. Jeśli ta opcja Ci nie odpowiada, możesz zakładać pierścionek na przykład na serdeczny palec lewej dłoni. Pamiętaj, że najważniejszy jest Twój komfort i dobre samopoczucie. Wiele kobiet decyduje się także na inne rozwiązanie, czyli zawieszenie pierścionka zaręczynowego na łańcuszku i noszenie go jako łańcuszek. Jest to także korzystna opcja, którą warto rozważyć.

Zakończenie

Zarówno pierścionek zaręcznowy jak i obrączka symbolizują ważne uczucia i przypominają piękne chwile. Jeśli zastanawiasz się, na jakich palcach nosić taką biżuterię, pamiętaj, że najważniejsze jest Twoje dobre samopoczucie i Twój komfort. Warto wybróbować różne warianty, aby wybrać taki, który w Twoim przypadku sprawdzi się najlepiej.