Błogosławieństwo rodziców teksty

Dla każdej Pary Młodej dzień ślubu jest szczególnym i bardzo ważnym dniem. Dlatego robią wszystko, aby ten dzień był wyjątkowy i niezapomniany. Jednak nie tylko dla Młodych jest to ważny dzień. Także rodzice bardzo przeżywają, ponieważ ich ukochane dzieci wstąpią w związek małżeński. Nie każdy wie, ale bardzo popularnym, a zarazem ważnym elementem w dniu ślubu jest Błogosławieństwo, które udzielane jest Młodej Parze. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić zagadnienie typu Błogosławieństwo rodziców teksty.  Warto zatem zapoznać się z treścią.

Błogosławieństwo rodziców teksty

Na początku warto wspomnieć, iż mimo, że Błogosławieństwo nie jest obowiązkowe, to jednak w Polsce bardzo popularne. Można nawet rzec, iż jest to jeden z najstarszych zwyczajów związanych ze ślubem. Większość nie rezygnuje z tego obrządku. Szczególnie praktykowane jest to w rodzinach bardzo wierzących. Warto dodać, iż kiedyś taka czynność symbolizowała opuszczenie domu rodzinnego przez pannę młodą i przeniesienie do domu męża. Chodziło raczej o pożegnanie z domem rodzinnym. Obecnie można by rzec, iż jest to zarazem bardzo wzruszający ale i stresujący moment dla każdego rodzica. Często tej czynności towarzyszą łzy i dość podniosły nastrój. Kiedy takie błogosławieństwo powinno się odbyć? Otóż przed wyjazdem Młodych do kościoła.

Zazwyczaj robi się to w domu Panny Młodej. Dlatego to Pan Młody przyjeżdża do Młodej, a nie odwrotnie. Czy tylko rodzice mogą błogosławić? Oczywiście, że nie. Mogą to zrobić także dziadkowie, rodzice chrzestni i inni bliscy krewni, nawet rodzeństwo jeśli chce. Do błogosławieństwa potrzebny jest biały obrus na stole, woda święcona, zapalone świece, krucyfiks i kropidło. Błogosławić zaczyna mama Panny Młodej. Potem idzie po kolei mama i tata Pana Młodego a na końcu tata Panny Młodej. Później reszta chętnych osób.

Często rodzice zastanawiają się co powinno się powiedzieć w takiej chwili. Czy lepiej powiedzieć coś swojego czy skorzystać z gotowych tekstów jakie można znaleźć w Internecie. Ważne, aby tekst był krótki. Wiadomo, że przy tej czynności towarzyszy stres. Dlatego zdecydowanie wybierać krótkie teksty. Warto, aby były to teksty szczere i mówione prosto z serca. Jeśli ktoś nie ma pamięci to można posiłkować się kartką. W Internecie naprawdę można znaleźć bardzo dużo stron, które poświęcone są tematyce tekstów do błogosławieństwa. Na pewno każdy z rodziców znajdzie coś dla siebie. Warto dodać, że to nic złego jeśli ktoś skorzysta z gotowców. Po to one są, aby z nich korzystać.