Pomysł na tort weselny

Przygotowania do ślubu i wesela są bardzo czasochłonne. W duże mierze dlatego, iż naprawdę jest bardzo dużo różnych spraw, które Młoda Para musi załatwić i dopiąć na ostatni guzik. Tylko dzięki temu będziemy mieć pewność, że to będzie naprawdę wyjątkowy dzień. Bardzo ważny jak się okazuje jest także wybór tortu. Nie dla wszystkich oczywiście, ale dla większości. Jak wiadomo tort musi pasować do motywu przewodniego całego wesela. Wtedy będzie uzupełniał całość. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić pomysł na tort weselny . Wiadomo, że wybór należy do Młodych i jest to sprawa indywidualna.

Pomysł na tort weselny

Tort jak na pewno każdy wie, jest podstawowym elementem każdego wesela. Nie ma uroczystości bez tortu. Jak wiadomo pomysłów jest naprawdę sporo. To od nas zależy czy chcemy dwupiętrowy czy większy. To jest także zależne od ilości zaproszonych gości. Pomysłem jaki warto wykorzystać w wyborze tortu jest pora roku. Jednak warto zaznaczyć, iż jedne pary mogą zdecydować się na klasyczne torty, gdzie inni wolą nieco zaszaleć i wybierają naprawdę zwariowane kombinacje. Jedni wolą prawdziwe kwiaty na torcie, a inni owoce. Warto stawiać na sezonowe owoce. Wtedy jest jeszcze lepszy efekt. Większość Młodych Par planuje ślub w sezonie letnim. Dlatego też warto zdecydować się na tort, który będzie dostosowany do tej pory roku.

Nie poleca się w upalne dni tortów z ciężką masą, z bitą śmietaną czy takich, które mają mieć czekoladowe dekoracje. Wszystko to może się niestety rozpuścić. W lato poleca się, aby tort był lekki i lekko kwaskowaty. Warto w tym przypadku dodać owocowy aromat. A co z kolorystyką? Tutaj Młodzi różnie do tego podchodzą. Jednak zdecydowanie warto postawić na biel. Do tego można dołączyć pastelowe kolory. Jeśli u kogoś na weselu kolorem przewodnim jest chabrowy to można dać na torcie niebieskie róże, albo inne chabrowe dodatki. Bardzo popularny w ostatnim czasie stał się jednak tort tęczowy. Na zewnątrz jest cały biały,a w środku kryją się kolorowe warstwy biszkoptu i kremu. Jednak nie wszyscy się jeszcze na niego decydują. Bardzo fajnie wygląda tort cały z masy lukrowej. Wygląda gładko. Do tego jakieś wstążki nawiązujące do motywu wesela. Jednak jeszcze jednym, równie fajnym pomysłem jest zrobienia jednej warstwy tortu i do tego małe muffinki. To jest świetna alternatywa do tradycyjnego tortu. Wszystko dlatego, że nie każdy lubi torty.

To jaki tort wybierzemy zależy tylko od nas. Naprawdę jest mnóstwo pomysłów. Można się przy wyborze doradzić kogoś. Często też cukiernie mają katalogi tortów, więc to znacznie ułatwi wybór.