Czy stara piosenka na pierwszy taniec to dobry pomysł?

Wesele jest bardzo ważną uroczystością dla Pary Młodej ale i nie tylko. Jednak to oni muszą sprawić, aby ten dzień był wyjątkowy. Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik, a każdy wie, że przygotowań jest naprawdę sporo. Zaczynając od wyboru sali a kończąc na wyborze przystrojenia na salę. Ale czy ktoś zdaje sobie sprawę, że dla większości Młodych Par to pierwszy taniec jest również bardzo ważny. Dlatego też tak starannie się do tego przygotowują. Często Młodzi decydują się także na wzięcie kilku lekcji na kursie tańca. Jednak bardzo fajnie wychodzą te naturalne i niewymyślone układy taneczne. Przynajmniej wiadomo, że jest to prawdziwe i szczere, a nie takie na pokaz. Teraz tylko zadajmy sobie pytanie jaką piosenkę wybrać na swój pierwszy taniec. Z tym młodzi mają problem. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić czy Stara piosenka na pierwszy taniec to dobry pomysł.

Stara piosenka na pierwszy taniec

Wiadomo, że wybór utworu na pierwszy taniec to sprawa indywidualna. To Młodzi sami powinni go wybrać. W końcu, to oni będą do niego tańczyć. Niektóre Młode Pary wybierają utwory aktualne, bardziej nowoczesne, ale co ze starymi? Czy one odeszły już w niepamięć? Oczywiście, że nie. Muzyka do pierwszego tańca jest tak samo ważna jak późniejsze jego wykonanie. Taniec powinien przede wszystkim sprawiać przyjemność i wprowadzać Młodych jak i gości w niesamowity, romantyczny nastrój. Często Młodzi na pierwszy taniec wybierają utwór, który oboje uwielbiają. Piosenka musi być sentymentalna i dobrze się kojarzyć. Nie wybierajcie byle czego. Warto też zwrócić uwagę na tekst, gdyż nie każdy utwór nadaje się na taką chwilę.

Zadajmy sobie pytanie czy piosenka ma być polska czy zagraniczna. W angielskich utworach jest o tyle trudno, że nie każdy zna tekst. Warto dodać, iż piosenka Whitney Houston „I will always love you” czy „Without You” Mariah Carey zdecydowanie się na pierwszy taniec nie nadają bo opowiadają one o nieszczęśliwej miłości. Często te starsze utwory mają większe przesłanie, dlatego też zdecydowanie warto wybrać coś z pośród nich. Do każdego rodzaju tańca możemy znaleźć piękne, stare utwory. Do bardzo popularnych starszych piosenek zdecydowanie warto zaliczyć:

  • Kancelarya – „Zabiorę cię” – To naprawdę przepiękny utwór, a bardziej ballada. Utwór opowiada o tym, iż podmiot liryczny chce zabrać ukochaną w jakieś dalekie, ale spokojne miejsce. Tam gdzie będą mogli napawać się swoją miłością tylko we dwoje;
  • Anna Jantar – „Moje jedyne marzenie”;
  • Lady Pank – „Zawsze tam gdzie ty”;
  • Zbigniew Wodecki – „Opowiadaj mi tak”;

Wybór utworu na pierwszy taniec nie jest łatwy. Jednak czasami zdecydowanie warto postawić na starsze utwory i to po polsku. Wtedy każdy będzie wiedział o czym jest ta piosenka.