Sprawdź, co trzeba zrobić przed ślubem

Ślub i wesele to piękne, ale i stresujące wydarzenie. Trzeba się odpowiednio przygotować do tego dnia, aby móc bez stresu świętować zawarcie związku małżeńskiego. Co trzeba zrobić przed ślubem? Kilka najważniejszych informacji na ten temat znajdziesz w kolejnych akapitach niniejszego artykułu.

Co trzeba zrobić przed ślubem?

Aby dzień ślubu i wesela był udany, trzeba pamiętać o załatwieniu wielu ważnych spraw. Oto kilka kwestii o których nie należy zapominać:

  1. Pierwszym zadaniem jest ustalenie daty ślubu i wesela, a także powiadomienie najbliższych o uroczystości. Warto także określić budżet oraz plan wydarzenia. Ważne są także wstępne informacje, czyli rodzaj ślubu, nazwisko Panny Młodej po ślubie, trzeba również wstępnie ustalić liczbę gości.
  2. Gdy rodzina jest już poinformowana o ślubie, a informacje wstępne ustalone, można zająć się salą weselną. Należy wybrać miejsce i je zarezerwować, podpisać umowę, a także wpłacić zaliczkę. Przed podpisaniem umowy warto przygotować listę ważnych pytań, które trzeba zadać osobie z którą dopina się formalności. Warto zapytać o termin podania ostatecznej liczby gości, opłatę korkową, czy nocleg dla Pary Młodej jest wliczony w cenę, czy w pokoju Młodych znajduje się sejf. Trzeba także ustalić plan wesela, menu.
  3. Następnym krokiem jest załatwienie formalności związanych z kościołem lub urzedem stanu cywilnego. Należy zarezerwować datę i godzinę, skompletować potrzebne dokumenty. Jeśli ślub ma być kościelny, należy także ustalić przebieg wydarzenia.
  4. Teraz warto zająć się fotografem, kamerzystą i muzyką na weselu. Wybierając tych specjalistów pamiętaj, aby decydować się na współpracę z doświadczonymi i polecanymi osobami. W przypadku fotografa warto poprosić o portfolio.
  5. Dekoracje ślubne to kolejna ważna kwestia. Trzeba zastanowić się, jaki styl i kolorystyka będą najlepsze. Ważne są także informacje dotyczące tego, kto będzie dekorował salę, jak będzie wyglądała dekoracja stołów weselnych, jak będzie wyglądała ściana za Państwem Młodym.
    Wymienione tutaj kwestie to nie wszystko, o co trzeba zadbać organizując ślub i wesele. Warto wyposażyć się w plnaer ślubny, aby mieć wszystko pod kontrolą i dopełnić najważniejszych formalności.

Postaw na profesjonalistów

Chociaż w Polsce jeszcze nie jest to bardzo popularne, warto skorzystać z pomocy wedding planera. Taka osoba zajmuje się wszystkim, o co należy zadbać przed ślubem. Jeśli nie masz czasu na organizację lub obawiasz się, że nie podołasz wyzwaniu, warto podjąć współpracę z profesjonalistą.