Sesja ślubna w deszczu – kilka ważnych aspektów

Ile par młodych, tyle idealnych sposobów na sesję zdjęciową. W zależności od oczekiwanego efektu, trzeba zadbać o wybór odpowiedniego terminu i miejsca sesji. Ważna jest pogoda, a także pora roku. Dużym zainteresowaniem cieszą się zdjęcia z sesji zdjęciowej w deszczu. Czy jednak jest to dobre rozwiązanie?

Sesja ślubna w deszczu

Zdjęcia z sesji ślubnej w deszczu mogą być naprawdę efektowne. Kluczem do sukcesu jest sprzęt dobrej jakości, doświadczony fotograf, dobre miejsce i odpowiednie warunki. Marzy Ci się romantyczna sesja ślubna w deszczu? To może być świetny pomysł, musisz jednak pamiętać o kilku ważnych aspektach:

  1. Odpowiednie miejsce na sesję zdjęciową – czyli takie, które sprzyja robieniu zdjęć w deszczu. Dobrze sprawdzą się alejki w parku, trudności zaś może sprawiać plaża lub las, gdzie podłoże podczas deszczu tworzy nieprzyjemne warunki.
  2. Odpowiednia pogoda – warto pamiętać, że letni deszczyk może być nawet przyjemny, czego nie można powiedzieć o lodowatym jesiennym deszczu. Jeśli marzy Ci się sesja w deszczu, wybierz dzień, który mimo wszystko będzie ciepły. Dzięki temu unikniecie przeziębienia i nieprzyjemnych warunków podczas sesji.
  3. Zadbaj o makijaż – deszcze szybko zmyje źle utrwalony makijaż i pozostawi na twarzy panny młodej nieestetyczne ślady po kosmetykach. Jeśli wybierasz sesję w deszczu postaw na dobrze utrwalony makijaż lub zdecyduj się na wystąpienie w naturalnym wydaniu.
  4. Doświadczenie fotografa – nie każdy forograf poradzi sobie w szczególnych warunkach, nie każdy także podejmie się takiego wyzwania, jakim jest sesja w deszczu. Warto ustalić wszystkie szczegóły odpowiednio wcześniej i upewnić się, że wybrany fotograf posiada doświadczenie w realizowaniu trudnych sesji zdjęciowych.

Fotograf – jak znaleźć dobrego profesjonalistę?

Sesja w deszczu to wyzwanie dla każdego fotografa. Jeśli marzy Ci się taka sesja i oczekujesz najlepszych efektów, postaw na współpracę z profesjonalistą. Jak takiego znaleźć? Na pewno warto sprawdzić ofertę przynajmniej kilku dobrych fotografów. Pomocne są także opinie innych klientów, trzeba również zapoznać się z portfolio. Warto pamiętać, że portale społecznościowe mają naprawdę wielką moc. Na Facebooku funkcjonuje kilka dobrych grup tematycznych dla par, które poszukują fotografa na sesję ślubną. Warto tam zajrzeć i poszukać informacji na temat profesjonalistów, którzy radzą sobie świetnie w różnych warunkach. Dzięki temu dowiesz się, który fotograf sprawdzi się w realizacji sesji zdjęciowej w deszczu.