Pomysły na ślub – na co zwrócić uwagę?

Planowanie ślubu to naprawdę magiczne przeżycie. Realistycznie jedyne, co musisz mieć na swoim ślubie, to ty, twój wybranek i osoba prowadząca. Ale jeśli to czytasz, to pewnie szukasz jakieś pomysły na ślub. Kiedy myślimy o najlepszych weselach, łączy je kilka rzeczy:

  • są bardzo osobiste i odzwierciedlają parę
  • wszyscy dobrze się bawią

Wydaje się proste, prawda? Po roku planowania i przemyślenia wszystkich drobnych szczegółów (a jest ich cała masa), nie ma większego uczucia niż odejście od dnia ślubu ze świadomością, że był to dzień zaplanowany wyłącznie z myślą o Waszej miłości. A nie ma lepszego komplementu niż usłyszenie od swoich gości, że to był najlepszy ślub, na jakim byli.

Każdego roku odbywają się setki pięknych ślubów w górach, czy na plaży, ale piękny ślub bez osobowości nie jest celem. Celem jest stworzenie wymarzonego dnia. Stworzyć dzień, o którym Ty i Twoi goście będziecie rozmawiać przez długie lata. Aby stworzyć całodniowy dzień pełen wspomnień, których nie da się sprowadzić do jednej prostej rzeczy, która uczyniła go najlepszym, ale raczej doświadczenie jako całość sprawiło, że było tak wspaniałe. A żeby to zrobić, potrzebujesz 5 rzeczy: smak, dotyk, zapach, wzrok i dźwięk.

 

Pomysły na ślub – co wziąć pod uwagę?

Kiedy wykorzystujesz wszystkie pięć zmysłów podczas planowania ślubu, osiągasz kilka różnych rzeczy. Po pierwsze, pozwala dostosować swój wielki dzień na wielu poziomach. Gwarantuje to, że otrzymasz najbardziej wyjątkowy możliwy dzień i że będzie on całkowicie odzwierciedlał to, kim jesteście jako para. Po drugie, tworzy wciągające wrażenia, nie pozostawiając niczego przypadkowi. Jeśli myślisz o swoich najsilniejszych wspomnieniach i najlepszych doświadczeniach, zwykle możesz dotknąć co najmniej 2 lub 3 zmysłów, które sprawiają, że ta chwila jest dla Ciebie wyjątkowa. Gdy celowo połączysz wszystkie 5, łatwiej przeżyjesz tę chwilę na nowo. Wreszcie, kiedy wszyscy wokół ciebie są szczęśliwi, to szczęście jest zaraźliwe. Na twoim ślubie jest prawdopodobnie wiele różnych osób o bardzo różnych osobowościach i preferencjach. Nikt nie będzie dokładnie taki jak wy dwoje, dlatego tak idealnie do siebie pasujecie, ale jeśli są w twoim wielkim dniu, prawdopodobnie mają z tobą kilka wspólnych cech. Jeśli planujesz ze wszystkimi 5 zmysłami, masz prawie gwarancję, że trafisz na co najmniej jedną rzecz, która im się podoba, tworząc dla nich bardziej pozytywne wrażenia.

 

Smak

Smak jest interesujący, ponieważ jest to jeden ze zmysłów, który jest najbardziej bezpośrednio planowany podczas ślubów, ale pary często nie zdają sobie sprawy, jak dużą rolę może odegrać w ogólnym projekcie ślubu. Nie chodzi tylko o to, co podajesz na obiad. Smak obejmuje również napoje, tort weselny i wszelkie inne dodatki (takie jak nocne przekąski), które chcesz uwzględnić w dniu ślubu. TAK wiele opcji. Jeśli chodzi o celowe uwzględnienie smaku w dniu ślubu, istnieją dwa czynniki: osobiste preferencje i opcje. Nigdy nie zadowolisz każdej osoby jedzeniem w dniu ślubu, więc jeśli to możliwe, masz wiele opcji – na przykład dwa autorskie drinki zamiast jednego – to świetny sposób, aby ludzie czuli się bardziej zaangażowani. Poza tym, jeśli już podajesz jedzenie, równie dobrze możesz podjąć aktywny wysiłek, aby wybrać jedzenie, które odzwierciedla to, kim jesteście. Niezależnie od tego, czy jest to inspirowane miejscem, w którym jedliście na pierwszej randce, czymś, co lubicie wspólnie gotować, czy po prostu ulubionym smakiem ciasta, podawaj jedzenie, które lubicie i daj ludziom znać, dlaczego je wybraliście.

 

Dotyk

Z drugiej strony dotyk jest prawdopodobnie najmniej intuicyjnym ze zmysłów, gdy myślimy o planowaniu ślubu. Na najprostszym poziomie dotyk odnosi się do tekstur, które Twoi goście napotykają w dniu ślubu, od zabytkowych drewnianych ławek w kaplicy po papier, na którym drukujesz zaproszenia. Dodawanie różnych tekstur, takich jak materiały w stroju na dzień ślubu, serwetki na stołach i szklane dodatki to sposoby na dalsze dodawanie warstw w celu uzyskania różnych punktów dotyku. Podczas gdy większość z nich buduje się naturalnie podczas projektowania dnia, istnieją dwa główne sposoby, w jakich możesz celowo uwzględnić dotyk: wykorzystując kominek i meble wypoczynkowe. Palenisko jest dosłownie wypełnione ciepłem i dające ludziom miejsce do odpoczynku. Podobnie strefy wypoczynkowe są nie tylko z natury wypełnione teksturą, ale są również zachęcającą, wygodną przestrzenią, w której Twoi goście mogą się zrelaksować i poczuć przytulnie.

 

Zapach

Zapach jest zdecydowanie jednym z najpotężniejszych wyzwalaczy wspomnień. Musisz wiedzieć, jak zamawiać kwiaty i rozumieć, jak pachniesz w dniu ślubu – od pachnących kwiatów przez zapachy żywności po perfumy, które nosisz – co oznacza, że ​​możesz odtworzyć ten zapach poza dniem ślubu i przywrócić go do życia. To wyjątkowe. Poza tym istnieją specjalne zapachy, które możesz dodać w dniu ślubu. Rzeczy takie jak batoniki z cygarami, stacje z koronami kwiatów, kawa podawana do ciasta, popcorn późno w nocy, spinner do waty cukrowej – lista jest długa. Pomyśl o wyjątkowych chwilach lub rzeczach, które lubicie robić razem, i zobacz, czy któraś z nich może twórczo rozpalić zapach, który uświetni Wasz dzień.

 

Wzrok

Najbardziej wciągający ze wszystkich zmysłów podczas planowania ślubu, wzrok wchodzi w grę w każdym aspekcie projektu Twojego wielkiego dnia. Chociaż wiele rzeczy związanych ze wzrokiem jest subtelnych i ogólnie łączy się w całość, istnieje kilka rzeczy, które możesz dodać, aby uzyskać większy efekt. Instalacje kwiatowe dają gościom możliwość skupienia się i stworzenia efektu wow. Spersonalizowane tabliczki zapewniają jedyny w swoim rodzaju widok. Oświetlenie parkietu buduje atmosferę. Wszystko, co planujesz, jest piękne, ale niektóre rzeczy są naprawdę wyjątkowe.

 

Dźwięk

Grupa? DJ? A może jedno i drugie? Gdziekolwiek dobiegają dźwięki w dniu ślubu, upewnij się, że to muzyka, którą kochacie. Muzyka jest ważna, aby dostosować ją w dniu ślubu, więc, poświęć trochę czasu na wybranie piosenek, które nie tylko Wam się spodobają.