Czym może być drzewko ślubne?

Czym może być drzewko przygotowane z okazji ślubu?

Ślub to jeden z najpiękniejszych dni w życiu, które powinno wywoływać uśmiech na twarzach w każdej sytuacji. Symbolem tego szczęścia może być drzewko ślubne. Każdy spotkał, chociaż raz w sklepie z pamiątkami drzewko szczęścia, które pełni rolę dekoracyjną w domach, ale ma także zapewniać szczęście właścicielowi. W ten sam sposób stworzono drzewko ślubne, które może pojawić się jako motyw na zaproszeniach, podziękowaniach czy być motywem w ozdabianiu sali weselnej.

Jakie mogą być drzewka z okazji ślubu?

Drzewka z okazji mogą być tylko motywem związanym z zabawą weselną czy pojawiające się na zaproszeniach. Jednak drzewko ślubne może być również prezentem, który będzie wykonany ręcznie ze sklejki. Takie pamiątki tworzy się z ręcznie szlifowanej sklejki, która jest przeznaczona specjalnie do ploterów laserowych. Młodzi docenią taki prezent za wyjątkowość oraz misterność wykonania. Na drzewku mogą znaleźć się:

  • data ślubu,
  • imiona młodych,
  • indywidualne napisy(np. “pasma sukcesów”, “mnóstwa prezentów” i inne).

Drzewko ślubne może przyjąć także formę księgi gości, którzy będą na nim wieszali indywidualne życzenia. Może być to także prezent w ramach podziękowań dla rodziców. Przepięknie wycięte ze sklejki i grawerowane drzewko z życzeniami dla nowożeńców to także cudowna pamiątka najszczęśliwszego dnia w życiu młodych.

Czy drzewko z okazji ślubu może być dodatkiem do prezentu?

Takie drzewko to bardzo indywidualny prezent będący idealną pamiątką z dnia ślubu. Może być wykonane ręcznie, co znacznie podnosi jego wartość. Drzewko może być wykonane ze sklejki lub z drutu z innymi dodatkami i indywidualnymi życzeniami dla pary młodych. Można również stworzyć własne drzewko, które w trakcie wesela zostawia się w widocznym miejscu i prosi gości o zostawienie np. odcisku palca(przygotowanymi farbkami) lub napisanie od serca życzeń młodym. Na pewno jest to ciekawa pamiątka ślubna, przywołująca w pamięci liczne wspomnienia. Pamiątka od gości w postaci drzewka może zastąpić kartkę z życzeniami, a nawet kwiaty. Na gotowych drzewkach na podstawie zwykle znajduje się figurka nowożeńców oraz tabliczka z imionami nowożeńców oraz data zawarcia ślubu. Natomiast zamiast liści przymocowane są serduszka z wygrawerowanymi życzeniami. Takie drzewko ze sklejki zwykle jest również szlifowane od drugiej strony. Drzewko może także znaleźć się na tablicy, gdzie elementy sklejki precyzyjnie rozmieszczone na pomalowanym płótnie tworząc kształt drzewa wypełnionymi sercami. Każda z tych pamiątek zrobi niesamowite wrażenie na młodych i zapadnie w pamięć wszystkim gościom.