Bukiet ślubny z tulipanów – wybierz dobrą propozycję

Wybór bukietu ślubnego to jedno z ważnych zadań przed ślubem. Warto zadbać nie tylko o piękny wygląd bukietu ślubnego, ale także o symbolikę. Jak wybrać bukiet, który doskonale zaprezentuje się na zdjęciach, a także będzie symbolem ważnych uczuć i wartości? W tym artykule znajdziesz kilka ważnych porad na ten temat.

Jak wybrać bukiet ślubny?

Chociaż wybór bukietu ślubnego może wydawać się łatwym zadaniem, rzeczywistość potrafi zaskakiwać. Idealny bukiet powinien pasować do koloru przewodniego ślubu i wesela, a także dobrze prezentować się na ślubnych fotografiach, istotna jest również symbolika. Jak wybrać bukiet idealny? Oto kilka ważnych informacji, które pomogą dokonać odpowiedniego wyboru:

  1. Dopasowanie do stylizacji panny młodej – bukiet ślubny powinien pasować do koloru i fasonu sukni. O ile w przypadku białych klasycznych kreacji nie ma większego problemu z dopasowaniem bukietu, o tyle w przypadku niebanalnych sukien ten problem może się pojawić. Warto pamiętać, że w tym przypadku zasada mówiąca o tym, iż mniej oznacza więcej sprawdza się bardzo dobrze.
  2. Symbolika – każdy kolor kojarzy się z jakimiś uczuciami lub wartościami, ma określony symbol. Warto o tym pamiętać poszukując idealnego bukietu ślubnego.
  3. Wzrost i figura panny młodej – te dwa aspekty także są bardzo ważne. Panie, które mają filigranową budowę powinny unikać długich bukietów. Wysokie panie zaś mogą pozwolić sobie na okazałe bukiety.
  4. Zaufaj profesjonaliście – florysta bez problemu skomponuje bukiet, który dopasuje się do stylu wesela, panny młodej, a także dobrze zaprezentuje się na zdjęciach. Warto zaufać profesjonaliście, aby uzyskać najlepszy efekt.

Bukiet z tulipanów ślubny – dobra propozycja

Bukiet z tulipanów ślubny to bardzo uniwersalna propozycja, która sprawdzi się w wielu sytuacjach. Tulipany kojarzą się z wiosną i naturą obudzoną do życia, a także z miłością. Ważny jest wybór odpowiedniego koloru, gdyż każdy symbolizuje coś innego. Tak na przykład tulipany w kolorze czerwonym to symbol romantyzmu, głębokich uczuć oraz wielkiej pasji. Pomarańczowe tulipany zaś symbolizują jedność, świetnie sprawdzą się w przypadku par, które dobrze się dogadują i chcą to pokazać. Różowe tulipany zaś to wyraz sympatii i przywiązania, jest to uniwersalny wybór. Jeśli decydujesz się na bukiet z tulipanów, unikaj bieli. Jest to symbol żalu. W bukiecie ślubnym nie sprawdzą się także żółte tulipany, które są symbolem nieodwzajemnionej miłości, chociaż wielu osobom kojarzą się także z radością i nadzieją.