Dowiedz się co zrobić przed ślubem

Dzień ślubu i wesela to ważne wydarzenie w życiu każdej zakochanej pary, która pragnie złożyć przed sobą przysięgę czy oświadczenie. Nic więc dziwnego, że przyszli małżonkowie pragną, aby ten dzień był przygotowany jak najlepiej. Sprawdź co zrobić przed ślubem i zadbaj o przygotowanie.

Co zrobić przed ślubem – lista rzeczy

Przed ślubem trzeba poinformować o wydarzeniu bliskich, a także zrobić wstępną listę gości. Ważne jest także ustalenie daty ślubu oraz określenie budżetu. Warto zrobić listę rzeczy, aby przygotowania przebiegały sprawnie i bez zbędnego stresu. Oto najważniejsze zadania:

  1. Sala weselna – warto zapoznać się z ofertą kilku miejsc. Należy zadać najważniejsze pytania dotyczące na przykład ceny za jedno miejsce, kwestii związanych z menu czy terminu podania ostatecznej liczby gości.
  2. Fotograf, kamerzysta, oprawa muzyczna – wybierając tych specjalistów zawsze warto zapoznać się z opiniami innych klientów, a także sprawdzić portfolio i zapoznać się z dotychczasowymi realizacjami. Zawsze stawiaj na profesjonalistów, którzy mają doświadczenie.
  3. Podziękowania – dla świadków, rodziców i gości. Warto podziękować wszystkim osobom, które są w tym ważnym dniu razem z parą młodą.
  4. Papateria – czyli wszystko co związane z menu weselnym, winietkami, zawieszkami na alkohol, lista gości i księgą gości,
  5. Obrączki i kreacje – wybierzcie takie, w których czujecie się najlepiej. Dzień ślubu i wesela to Wasz dzień, a więc komfort i dobre samopoczucie ma znaczenie.
  6. Pierwszy taniec – wybierzcie odpowiednią piosenkę, zdecydujcie, czy chcecie uczyć się tańca z profesjonalistą czy wymyślić własny układ taneczny.
  7. Załatwienie formalności związanych z kościołem lub urzędem stanu cywilnego.
  8. Zadbajcie o swój wygląd – warto zwrócić uwagę na prezencję dłoni i paznokci, a także o piękny i zdrowy uśmiech.
  9. Transport i nocleg – warto załatwić wszelkie sprawy z tym związane odpowiednio wcześniej, aby uniknąć niepotrzebnego stresu.
  10. Dekoracje – chodzi tutaj zarówno o salę weselną jak i kościół w przypadku ślubu kościelnego. Warto powierzyć sprawę profesjonalnej firmie, aby mieć pewność, że efekt będzie zadowalający.

Zakończenie

Wymienione w tym artykule zadania to nie jedyne wyzwania, jakie czekają przyszłych małżonków. Warto zaopatrzyć się w dobrej jakości planer ślubny, aby załatwić wszystko co ważne i aby przygotowania przebiegały sprawnie. Dobrym pomysłem jest także podjęcie współpracy z profesjonalistą, czyli doświadczonym wedding planerem.