Wiązanka ślubna piwonie – postaw na elegancję

Dobrze dobrana wiązanka ślubna doskonale podkreśla stylizację i urodę panny młodej. Warto powierzyć skomponowanie wiązanki profesjonaliście, aby uzyskać najlepszy efekt. Pomocne okazują się również inspiracje, można znaleźć je na przykład na blogach tematycznych. Szukasz uniwersalnego i efektownego rozwiązania? Wiązanka ślubna piwonie sprawdzi się doskonale.

Wiązanka ślubna piwonie

Wiązanka ślubna z piwoniami w roli głównej to świetne rozwiązanie. Taka kompozycja pasuje zarówno do prostej i klasycznej sukni ślubnej, jak i nieco bardziej strojnej kreacji panny młodej. Piwonie były cenione już wiele lat temu, jeśli ważna jest dla Ciebie symbolika, bukiet z tych kwiatów sprawdzi się doskonale. Dawniej wierzono, iż piwonie mogą odganiać złe duchy, a także wyleczyć różne choroby. To właśnie między innymi dlatego kwiaty te zdobiły wiele dworków oraz pałaców w dawnych czasach. Chociaż dzisiaj piwonie to po prostu piękne kwiaty, symbolika jest ciekawa i warto o niej pamiętać. Wiązanka ślubna z piwoniami może oznaczać także miłość i namiętność, a więc na ślub i wesele sprawdzi się idealnie. Jeśli decydujesz się na takie kwiaty, pamiętaj, aby unikać koloru purpurowego. Symbolizuje on potępienie, a więc z pewnością nie jest to dobra symbolika, jeśli chodzi o ślub i wesele. Dostępne są piwonie w wielu kolorach, jak na przykład białe, czerwone czy różowe. Jeśli chodzi o ślubną wiązankę, najbardziej popularne jest połączenie różowych i białych odmian. Taka wiązanka prezentuje się bardzo estetycznie i delikatnie, a więc na ślub i wesele nadaje się doskonale. Piwonie warto połączyć także z innymi roślinami. Doskonale sprawdza się na przykład eukaliptus.
Na wiązanki z piwoniami w roli głównej warto stawiać szczególnie w okresie od maja do czerwca. Jeśli jednak bierzesz ślub zimą lub jesienią i bardzo zależy Ci na piwoniach, także możesz się na nie zdecydować. W tym przypadku trzeba jednak pamiętać, że piwonie będzie trzeba sprowadzić z innego kraju. Wiąże się to co prawda z dodatkowymi kosztami, ale dla pięknej ślubnej wiązanki z pewnością warto.

Zakończenie

Ślubna wiązanka z piwoniami w roli głównej to świetny pomysł. Taki bukiet prezentuje się estetycznie i elegancko, ma także niezwykłą symbolikę. Warto również pamiętać, że odpowiednie połączenie roślin i kolorów sprawi, że bukiet dobrze podkreśli urodę i stylizację panny młodej, a także świetnie zaprezentuje się na ślubnych fotografiach. Jeśli chcesz uzyskać najlepszy efekt, postaw na współpracę z doświadczonym florystą.