Sprawdź pomysły na oczepiny z klasą

Chociaż każde wesele jest inne, są pewne zwyczaje, o które dba się na każdym takim wydarzeniu. Tak na przykład trudno wyobrazić sobie zabawę weselną bez porządnych oczepin. Chcesz zorganizować je w taki sposób, aby goście chętnie brali w nich udział i nie czuli się zażenowani zadaniami? Poniżej znajdziesz niejeden ciekawy pomysł na oczepiny. Zachęcamy do lektury.

Pomysł na oczepiny

Coraz więcej Par Młodych decyduje się na zabawy, które nie wzbudzają w gościach zeżanowania. Warto postawić na takie oczepiny, aby każdy mógł bawić się dobrze i nie obawiał się brać w nich udziału. Oto kilka ciekawych propozycji, które warto wykorzystać:

  1. Konkurs na najpiekniejszy taniec – uczestnicy zabawy dobierają się w pary, każda z nich tańczy w rytm krótkiej piosenki. Po każdym występie Para Młoda przyznaje każdej parze stosowną ocenę. Wygrywa para, która zdobędzie najwięcej punktów.
  2. Test zgodności – bardzo popularna i przyjemna zabawa dla Pary Młodej. Kobieta siada tyłem do mężczyzny, każde z nich dostaje gadżety kojarzące się z płcią. Wodzirej zadaje różne pytania, a mąż i żona muszą odpowiedzieć zgodnie ze swoją opinią. Na przykład wodzirej pyta kto lepiej gotuje? Każde z małżonków musi podnieść przedmiot kojarzący się z płcią, aby odpowiedzieć na zadane pytanie.
  3. Wybuchowa konkurencja – chętni goście siadają w kole i dostają prezent, który po określonym czasie wybuchnie. Wodzirej czyta pytania dotyczące pary młodej, a gdy gość udzieli prawidłowej odpowiedzi może przekazać wybuchowy prezent dalej. Warto wspomnieć, iż wybuch jest niewielki i w pełni bezpiczny, a więc nie trzeba obawiać się o bezpieczeństwo uczestników zabawy.
  4. Wspomnienia – to zabawa, która bywa bardzo wzruszająca. Każdy chętny gość wrzuca do pudełka karteczkę, na której opisuje jedno wspomnienie z Panem lub Panną Młodą. Następnie Para Młoda losuje karteczki i odczytuje je gościom.
  5. Jaka to melodia? – świetna zabawa gwarantowana, jeśli wybierzecie taką konkurencję na swoje oczepiny. Dj puszcza kawałki piosenek, a uczestnicy muszą odgadnąć o jaki utwór chodzi.

Zakończenie

Oczepiny mogą być naprawdę świetną zabawą. Jeśli nie chcecie, aby goście byli zażenowani i unikali udziału w zabawach, warto wybrać przyjemne aktywności, takie jak te wymienione w poprzednich akapitach. Takie oczepiny na pewno każdy zapamięta na długo. Jest to gwarancja doskonałej zabawy dla każdego, kto zdecyuje się wziąć udział w takich konkurencjach.